Mesafeli Satış Sözleşmesi

ZZ GARDEN –  MESAFELİ SATIŞ SÖZLEŞMESİ

MADDE 1 – KONU

İşbu sözleşmenin konusu, SATICI’NIN, ALICI’ya satışını yaptığı, aşağıda nitelikleri ve satış fiyatı belirtilen ürünün satışı ve teslimi ile ilgili olarak 4077 sayılı Tüketicilerin Korunması Hakkındaki Kanun-Mesafeli Sözleşmeleri Uygulama Esas ve Usulleri Hakkında Yönetmelik hükümleri gereğince tarafların hak ve yükümlülüklerinin kapsamaktadır.

MADDE 2.1 – SATICI BİLGİLERİ

UNVAN: ZZ GARDEN – REMZİ ÖZDEMİR

ADRES: MAHMUTBEY MH. 2421 SK. NO:57 BAĞCILAR / İSTANBUL

TELEFON: +90 533 948 04 67

İNTERNET SİTESİ: www.zz-garden.com

MADDE 2.2 – ALICI BİLGİLERİ

Müşteri olarak www.zz-garden.com alışveriş sitesine üye olan kişi.

Üye olurken kullanılan adres ve iletişim bilgileri esas alınır.

MADDE 3 – SÖZLEŞME KONUSU ÜRÜN BİLGİLERİ

Malın / Ürünün / Hizmetin türü, miktarı, marka/modeli, rengi, adedi, satış bedeli, ödeme şekli, siparişin sonlandığı andaki bilgilerden oluşmaktadır

MADDE 4 – GENEL HÜKÜMLER

4.1 – ALICI, Madde 3’te belirtilen sözleşme konusu ürün veya ürünlerin temel nitelikleri, satış fiyatı ve ödeme şekli ile teslimata ilişkin tüm ön bilgileri okuyup bilgi sahibi olduğunu ve elektronik ortamda gerekli teyidi verdiğini beyan eder.

4.2 – Sözleşme konusu ürün veya ürünler, yasal 30 günlük süreyi aşmamak koşulu ile her bir ürün için ALICI’nın yerleşim yerinin uzaklıgına bağlı olarak ön bilgiler içinde açıklanan süre içinde ALICI veya gösterdiği adresteki kişi/kuruluşa teslim edilir. Bu süre ALICI’ya daha önce bildirilmek kaydıyla en fazla 10 gün daha uzatılabilir.

4.3 – Sözleşme konusu ürün, ALICI’dan başka bir kişi/kuruluşa teslim edilecek ise, teslim edilecek kişi/kuruluşun teslimatı kabul etmemesinden SATICI sorumlu tutulamaz.

4.4 – SATICI  sözleşme konusu ürünün saglam, eksiksiz, siparişte belirtilen niteliklere uygun ve varsa garanti belgeleri ve kullanım klavuzları ile teslim edilmesinden sorumludur.

4.5 – Sözleşme konusu ürünün teslimatı için işbu sözleşmenin imzalı nüshasının SATICI’ya ulaştırılmış olması ve bedelinin ALICI’nın tercih ettigi ödeme şekli ile ödenmiş olması şarttır. Herhangi bir nedenle ürün bedeli ödenmez veya banka kayıtlarında iptal edilir ise, SATICI ürünün teslimi yükümlülügünden kurtulmuş kabul edilir. Sözleşme konusu ürünün ödeme adımında www.zz-garden.com internet sitesi üzerinden verilecek onay dijital ortamda imzalı onay olarak kabul edilecektir.

4.6- Ürünün tesliminden sonra ALICI’ya ait kredi kartının ALICI’nın kusurundan kaynaklanmayan bir şekilde yetkisiz kişilerce haksız veya hukuka aykırı olarak kullanılması nedeni ile ilgili banka veya finans kuruluşun ürün bedelini SATICI’ya ödememesi halinde, ALICI’nın kendisine teslim edilmiş olması kaydıyla ürünün 3 gün içinde SATICI’ya gönderilmesi zorunludur. Bu takdirde nakliye giderleri ALICI’ya aittir.

4.7- SATICI mücbir sebepler veya nakliyeyi engelleyen hava muhalefeti, ulaşımın kesilmesi gibi olağanüstü durumlar nedeni ile sözleşme konusu ürünü süresi içinde teslim edemez ise, durumu ALICI’ya bildirmekle yükümlüdür. Bu takdirde ALICI siparişin iptal edilmesini, sözleşme konusu ürünün varsa emsali ile değiştirilmesini, ve/veya teslimat süresinin engelleyici durumun ortadan kalkmasına kadar ertelenmesi haklarından birini kullanabilir. ALICI’nın siparişi iptal etmesi halinde ödedigi tutar 7 gün içinde kendisine ödeme yöntemi olarak belirlediği şekilde iade edilir.

4.8- Garanti belgesi ile satılan ürünlerden olan veya olmayan ürünlerin arızalı veya bozuk olanlar, garanti şartları içinde gerekli onarımın yapılması için SATICI’ya gönderilebilir, bu takdirde teslimat giderleri ALICI tarafından karşılanacaktır.

4.9- İşbu sözleşme, ALICI tarafından imzalanıp faks, posta veya dijital onay yoluyla ulaştırılmasından sonra geçerlilik kazanır.

MADDE 5 – CAYMA HAKKI

ALICI, sözleşme konusu ürünün kendisine veya gösterdiği adresteki kişi/kuruluşa tesliminden itibaren 7 gün içinde cayma hakkına sahiptir. Cayma hakkının kullanılması için bu süre içinde faks, email veya telefon ile bildirimde bulunulması ve ürünün ilgili madde hükümleri çercevesinde kullanılmamış olması şarttır. Bu hakkın kullanılması halinde, 3. kişiye veya ALICI’ya teslim edilen ürünün  gönderildigine ilişkin teslimat tutanağı örnegi ile fatura aslının iadesi zorunludur. Bu belgelerin ulaşmasını takip eden 7 gün içinde ürün bedeli ALICI’ya iade edilir. Fatura aslı gönderilmez ise KDV ve varsa sair yasal yükümlülükler iade edilemez. Cayma hakkı nedeni ile iade edilen ürünün teslimat bedeli ALICI tarafından karşılanır.

MADDE 6 – SİPARİŞ İPTALİ

Kişiye özel olarak hazırlanan siparişler hazırlandıktan sonra iptali mümkün değildir.

Eğer teslimat tarihi garantisi verilmemiş olan siparişin teslim edilememesinden dolayı iptali isteniyorsa işlem ücreti kesilecektir.

İptal için kesilecek işlem ücreti çiçek bedeliyle eş değerdedir.

Sipariş kredi kartıyla ödenmiş ise iptal için işlem ücretinin ayrıca ödenmesi gerekir.

Ürün hazırlanmadan önce veya firmadan kaynaklanan sipariş iptalleri için işlem ücreti alınmaz.

İptal etmek için +90 533 948 04 67 numaralı çağrı merkezimizden talebinizi bildirmeniz gerekmektedir.

MADDE 7 – SİPARİŞ TESLİMATI

Yurtiçine verilen siparişler:

Teslimat Saatleri:

Hafta içi ve Hafta Sonu : 10.30 – 17:30

Sipariş Kabul ve Teslimat Süresi:

Siparişi teslim edilmesini istediğiniz saatten en az 1 iş günü önce vermelisiniz.

Siparişinizin teslimat saati gideceği adrese, ürünün hazırlanması süresine ve yol durumuna göre değişebilmektedir.

Yurtdışına verilen siparişler:

Teslimat Saatleri:

Hafta içi gün içerisinde, cumartesi öğleden önce teslimat yapılmaktadır.

Saatli teslimat yapılmamaktadır.

Teslim edilmesini istediğiniz saatten en az 3 iş günü önce vermelisiniz.

Siparişinizin teslimat tarihi, tatil günlerine ve saat farkına göre değişiklik gösterebilmektedir.